LS 2013
Witaj Gościu! ( Zaloguj się | Załóż konto )
Masz problem z zalogowaniem się na swoje konto?

Jesteś w: » Off topic » Na luzie » do czego służy patch???????????

Tagi tematu: czego, mody do ls 2011, patch, sluzy

Autor Wiadomość
michalursus

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Czw 18 Lis, 2010 19:081 post w temacie

mam pytanie do czego służy patch proszę o szybkom odpowiedz piwko stawiam
Postaw piwo Zobacz profil autora tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013 Wyslij prywatna wiadomosc do tej osoby Wyslij wiadomosc email temu uzytkownikowi

Strona z modami do Ls 2013 i seria Farming Simulator
Fooler

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Czw 18 Lis, 2010 19:142 post w temacie

Patch to zestaw poprawek i ulepszeń do podstawowej wersji gry. Usuwa np. błędy w grze, błędy przy zapisie gry, brakujące elementy gry itp, lub też dodaje nowe elementy i możliwości.

zaqgt
1104 susrU

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Czw 18 Lis, 2010 19:163 post w temacie

cytat z WIKIPEDII
Łaty do oprogramowania dostępnego tylko w formie binarnej [edytuj]

Łatanie oprogramowania zamkniętego jest możliwe tylko i wyłącznie poprzez łaty zmieniające pliki binarne, z uwagi na brak dostępności źródeł. Najprostsze łaty po prostu nadpisują pliki wymagające poprawienia ich poprawionymi wersjami. Wiąże się to z koniecznością umieszczenia w programie dokonującym aktualizacji całych plików (najczęściej poddanych uprzednio kompresji). Łaty takie mogą mieć rozmiar dochodzący do kilkuset MB.

Mniejsze poprawki mogą być wykonywane jako modyfikacje plików binarnych, jednak ze względu na budowę plików wykonywalnych jest to trudne.

Crack jest specyficzną formą łaty, która usuwa z programu zabezpieczenia uniemożliwiające korzystanie z niego nielegalnie.
Łaty do oprogramowania z kodem źródłowym [edytuj]

W przypadku kodu źródłowego łaty nie muszą przechowywać całych plików, wystarczy zbiór różnic między dwiema wersjami pliku. Plik z łatą generowany jest najczęściej programem diff, a nakładany poleceniem patch. Łata taka może mieć rozmiar kilkudziesięciu MB, jednak z uwagi na zapisanie w niej informacji w postaci tekstowej łaty te doskonale się kompresują (często kompresja redukuje rozmiar łaty nawet o 75%).
generalnie to Fooler napisał przystępniej ale ja wyszukałem więcej a po co chcesz wiedzieć co to patch i do czego służy?
Ostatnio edytowany przez zaqgt, dnia: Czw 18 Lis, 2010 19:18, w sumie zmieniany 1 raz   
Postaw piwo Zobacz profil autora tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013 Wyslij prywatna wiadomosc do tej osoby

michalursus

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Czw 18 Lis, 2010 19:484 post w temacie

chce wiedzieć bo słyszałem że jest w tym lepszy autopilot
Postaw piwo Zobacz profil autora tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013 Wyslij prywatna wiadomosc do tej osoby Wyslij wiadomosc email temu uzytkownikowi

zaqgt
1104 susrU

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Czw 18 Lis, 2010 21:355 post w temacie

ale do jakiej gry patcha szukasz?

witek1407

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Pią 19 Lis, 2010 20:086 post w temacie

jesli jest to ls2011 to ja czytalem ze autopilot po patchu wariuje, ale czy tak jest???

zaqgt
1104 susrU

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Pią 19 Lis, 2010 20:107 post w temacie

witek1407 napisał/a:
jesli jest to ls2011 to ja czytalem ze autopilot po patchu wariuje, ale czy tak jest???

nie przynajmniej u mnie......

Przeskocz do:  

Regulamin | Mody do Farming Simulator | Ciasteczka | Mapa forum
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009