LS 2013
Witaj Gościu! ( Zaloguj się | Załóż konto )
Masz problem z zalogowaniem się na swoje konto?

Jesteś w: » Landwirtschafts Simulator - Farming Simulator - Symulator Farmy » Pytania, problemy i pomoc z grą » Farming Simulator 2013 » Hodowla krów

Tagi tematu: hodowla, krow

Autor Wiadomość
Tepes

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Czw 01 Lis, 2012 15:111 post w temacie

Witam, czy mógłby mi ktoś krok po kroku napisać jak się hoduje krowy?
Co posadzić, czym ścinać, jakie maszyny kupić?
Jestem totalnie zielony w tym temacie, chciałbym produkować mleko i obornik ale zupełnie nie wiem jak się robi paszę, jak się ścieli itp. Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś mógłby mi wypisać w punktach co po kolei trzeba robić i jakich maszyn do tego używać.
Za pomoc mogę się odwdzięczyć w jakiś sposób.
Pozdrawiam.
Postaw piwo Zobacz profil autora tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013 Wyslij prywatna wiadomosc do tej osoby Wyslij wiadomosc email temu uzytkownikowi

Strona z modami do Ls 2013 i seria Farming Simulator
kwiatek666

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Czw 01 Lis, 2012 19:512 post w temacie

to ja przyłącze się do pytania :)
i proszę o opis krok po kroku bez kodów na kasę i tym podobnych.
Jeśli ktoś gra na standardowych maszynach i bez oszustw związanych z kasą to prosił bym o info jak zacząć hodować krowy, Jakie maszyny są wymagane na początku, jak karmić krowy, jak uzyskiwać obornik i gnojówke itp :)
Postaw piwo Zobacz profil autora tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013 Wyslij prywatna wiadomosc do tej osoby Wyslij wiadomosc email temu uzytkownikowi

mirkosz

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Pią 02 Lis, 2012 22:383 post w temacie

Musisz na którymś z pól zasiać trawę (siewnik, klawiszem"O" ustawiasz trawę), poczekać aż urośnie, kupić kosiarkę do koszenia trawy (najprostsza, doczepiana do ciągnika) i przyczepę samozbierającą. Kosiarkę najlepiej zaczepianą z przodu traktora a z tyłu podczepiasz przyczepę samozbierającą i tym zestawem jedziesz na pole z trawą - kosisz trawę i zbierasz od razu przyczepą samozbierającą. Po skoszeniu przyczepą z trawą jedziesz do zagrody z krowami i wysypujesz do karmika (ten pojedynczy przy zagrodzie) To najprostszy sposób hodowli krów ale można jeszcze karmić je kiszonką i mieszankami (sam tego jeszcze nie rozgryzłem :-( więc Ci nie podpowiem) Co do obornika to musisz po skoszeniu zboża słomę sprasować (prasa kostkująca albo belująca) i rozrzucić ją w oborze (budynek z korytami przy zagrodzie krów) a obornik będzie się tworzył samoczynnie. Obornik po skoszeniu rozsypuje się na pola jako nawóz rozrzutnikiem obornika. To tak w skrócie... Jeszcze jedno - po nakarmieniu krów trawą mleko "produkuje" się samoczynnie :)

kwiatek666

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Pią 02 Lis, 2012 23:014 post w temacie

Trochę już potestowałem krowy :)

Jak karmisz samą trawą to ma się około 44% wydajności krów,

Aby osiągnąć 100% musisz zrobić
- słomę tak jak pisał kolega mirkosz
- siano - tnąc trawę, przewracając ją i prasując w belki
- kiszonkę - na przykład z trawy udeptanej w silosie i przykrytej folią, trzeba odczekać chwile jak sfermentuje (może też być kukurydza ścięta na sieczkę)

Jak masz już to wszystko musisz kupić paszowóz. Ja na początek wybrałem ten w środku co można kupić w standardzie w sklepie.
Do paszowozu wrzucam według wzoru :
- 1bele słomy
- potem 1 bele siana
- następnie 2 łyżki kiszonki (2x po 2000 ) mam ten ciągnik Deutz z ładowaczem.
- i do tego dorzucam jeszcze jedną bele siana na końcu.

Mam dzięki temu wszystkie paski zielone w paszowozie
aha bele robie kwadratowe prasą standardową

Zauważyłem że na 1 krowę na 6 dni potrzeba 15000 takiej paszy wymieszanej. Plus do tego trzeba ścielić jeśli chcemy mieć obornik dodatkowo.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś inne informacje przydatne to wrzucajmy je tutaj, może choc jeden temat tutaj będzie przydatny :D
 Ten użytkownik dostał za ten post 2 piw/piwa

hansfrank

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Sob 03 Lis, 2012 01:245 post w temacie

karmie krowy trawą,wsypuje do koryta i kiszonkę też im wsypuje ale niestety coś mi nie pokazuje w statystykach w PDA,że ja tą kiszonkę w ogóle wsypałem (pokazuje mi "0") aha powiedzcie mi jeszcze jak się tu ścieli żeby był obornik bo jak zawiozę słom,ę do tej szopy na placu głównym to ją zwyczajnie sprzedaję a nie odstawiam do ścielenia a rozejżałem się trochę po farmie z krowami i nie widzę tam miejsca na składanie słomy.

kwiatek666

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Sob 03 Lis, 2012 07:376 post w temacie

Wrzucasz bele do koryta i tak ścielisz :) ja przez przypadek pościeliłem paszo wozem podjeżdżając do koryta, ale wrzucenie samej belki też powinno podziałać.

Jak sprawdzić ceny mleka? Sprzedaje mleko a nie wiem jak to sprawdzić... Chciałbym zbadać opłacalność tej dziedziny bo trzeba sie najeździć przy krowach

hansfrank

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Sob 03 Lis, 2012 16:397 post w temacie

a wie ktoś jak jest z kiszonką? władowałem ze 3 ładowacze czołowe i nic dalej w rubryce koryto kiszonka jest 0.

kwiatek666

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Sob 03 Lis, 2012 17:538 post w temacie

jak to zrobiłeś? proszę dokładny opis wraz z użytymi maszynami, bo sformułowanie "ładowacz czołowy" jest tak szerokie jak nasz Bałtyk :)

hansfrank

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Sob 03 Lis, 2012 18:429 post w temacie

zwyczajnie,nawiozłem sieczki tam do tego zbiornika w miejscu gdzie są krowy ukisiłem jak się należy i za pomocą ładowacza kołowego Lizard takiego z łychą o pojemności 10000 litrów napełniłem tą łychę i wsypywałem do każdego z tych koryt i nic licznik kiszonki w statystykach nawet nie drgnął. Ze słomą jest podobnie,tyle że ja wcześniej tam nawaliłem trawy we wszystkie ale tej trawy mam 112464 l

zibiking

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Sob 03 Lis, 2012 19:0610 post w temacie

musisz zrobić pasze służy do tego paszowóz dajesz do niego kiszonki ,balik słomy i balik siana i jak to się wymiesza to wsypujesz do koryta...
Ostatnio edytowany przez zibiking, dnia: Sob 03 Lis, 2012 19:07, w sumie zmieniany 1 raz   

kirkean

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Sob 05 Sty, 2013 14:1011 post w temacie

Trawę sypiesz z przyczepy do pojedynczego koryta - powstaje gnojowica

Kiszonkę (trawa lub kukurydza) po fermentacji z silosu ładujesz do miksera i sypiesz do 3 koryt z frontu obory - powstaje gnojowica

Pasza po zmiksowaniu siana słomy i kiszonki w mikserze (2 i 3 maszyna w technologi żywienia) także ładujesz do 3 koryt z frontu - powstaje gnojowica

Słomę walisz także kolo 3 koryt czy to z przyczepy samozbierającej czy też rozdrobnione bele słomy z rozdrabniarki (1 maszyna w technologi żywienia) - powstaje obornik

Tak oporządzone krowy dają produkcje na 100%
 Ten użytkownik dostał za ten post 1 piw/piwa

BIZON 24 V

Ostrzeżeń: 3

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Sob 05 Sty, 2013 18:3712 post w temacie

Uważać trzeba przy dawaniu do paszowozu składników ja np. daję najpierw bele słomy i siana a na końcu kiszonkę bo inaczej czasem jest problem, kiszonkę sypie i sypie i nic nie przybywa.
Najpierw bele później kiszonkę !

bela słomy = 6000 l
bela siana = 6000 l
2 łyżki kiszonki po 3000 l
i wychodzi elegancko pełny paszowóz czyli 18 000 l

A pod F1 pokazuje wszystkiego równo po 33.33 %

daru78

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Sob 05 Sty, 2013 19:0313 post w temacie

Samą kiszonkę można uzyskać także z jednego składnika do wyboru: sprasowaną trawę, sprasowaną słomę albo samą kiszonkę z silosu. Wystarczy wypełnić paszowóz na full jednym z tych składników i powstaje kiszonka, którą można karmić krowy

daru78

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Nie 06 Sty, 2013 08:0414 post w temacie

Sorry, pomyliłem się z samego siana uzyskujemy trawę, z samej słomy też trawę, a z kiszonki z silosu kiszonkę do karmienia krów. Jednak wystarczy do słomy czy siana dodać odrobinkę kiszonki z silosu i też otrzymamy kiszonkę, którą można karmić bydło.

money555

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Sob 09 Lut, 2013 23:4515 post w temacie

Panowie, co jest nie tak??

Mam ładowacz czołowy Weidemann oraz łychę do obornika

i jak krówki dadzą mi obornik do silosu, i jest go ok. 7000 l lub więcej to mogę załadować go na łychę...

Ale jak już wybiorę obornik do 6400 l to nie załaduję ani grama więcej...!!!

Czemu tak jest skoro mam jeszcze ponad 6000 l (według komputera i "fizycznie" w silosie coś jeszcze leży)??? Czy może to wina nieodpowiedniej maszyny???
Ostatnio edytowany przez money555, dnia: Sob 09 Lut, 2013 23:46, w sumie zmieniany 1 raz   

Przeskocz do:  

Regulamin | Mody do Farming Simulator | Ciasteczka | Mapa forum
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009