LS 2013
Witaj Gościu! ( Zaloguj się | Załóż konto )
Masz problem z zalogowaniem się na swoje konto?

Jesteś w: » Off topic » Na luzie » Moja hodowla uprawa arbuzów w Polsce

Tagi tematu: arbuzow, hodowla, moja, polsce, uprawa

Autor Wiadomość
piotrek7725

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Pon 13 Cze, 2011 21:481 post w temacie

Pewnie każdy z was jadł kiedyś arbuza pamiętacie ten smak, zapewne każdy wydłubywał z niego pestki i miał zamiar je wysiać tylko zawsze o tym zapominał tez tak miałem lecz rok temu postanowiłem się wsiąść za arbuzy wysiałem więc kilka nasion z arbuza coś tam wyrosło ale wszystko zniszczyły zwierzęta które wtargnęły do mojego ogródka. Ale do rzeczy w tym roku postanowiłem się profesjonalnie wsiąść za uprawę arbuza i troszkę o tym poczytałem i postanowiłem założyć mini hodowlę zresztą zobaczcie sami na foty które zaprezentuję i na mały referacik który napisałem do tej pory o uprawie arbuza w Polsce.

Więc do rzeczy przesyłam wam foty z mojej plantacji. Foremki które widzicie zostały przygotowane 20.03.2011, natomiast nasionka do nich wysiałem 21.03.2011r. Pierwsze nasiona wykiełkowały już po 2-3 tygodniach, lecz brakowało im światła i wszystkie które wykiełkowały wcześnie czyli kiedy jeszcze były w domu po prostu zdechły bo nie miały w sobie siły do rośnięcia. Ok 15 kwietnia wyniosłem foremki do tunelu. W tym samym czasie dosiałem ok 30 nasionek do litrowych pojemników po lodach, które również były w tunelu a w zagrożeniu przed przymrozkami były z niego przenoszone do piwnicy. Na reszcie zdjęć widać już arbuzy po wysadzeniu. Wysadziłem je ok. 20.05.2011r resztę torfu zesypałem do jednej paletki aby z niego skorzystać za rok. Ku mojemu zdziwieniu gdy weszłam do tunelu i zobaczyłem na torf który jest w paletce ujrzałem 3 arbuzy, miały co prawda bardzo sucho ponieważ torf nie był nawadniany od wysadzenia czyli jakieś 10 dni po wysadzeniu. Te trzy arbuzy wysadziłem a było to ok 01.06.2011r 2 się przyjęły i puszczają już kolejne liście. Dzisiaj dojrzałem jeszcze 2 arbuzy w foremkach i nie mam serca ich zniszczyć więc też zostaną wysadzone. Ostatnie zdjęcia robiłem tydzień temu więc teraz arbuzy już są o wiele większe. Wszystkie arbuzy są pod agro-włókniną i mają wyścielane czarną folią aby nagrzewała glebę. Tylko 4 arbuzy są w tunelu foliowym między papryką. Roślinki zostały podlane jednorazowo 6 dni temu wywarem z pokrzywy ok 250ml pod roślinkę po podlaniu wszystkich roślin zostało mi ok 1,5 litra tego wywaru podlałem nim jeszcze raz kilka arbuzów, które niestety zdechły. Jaki z tego wniosek że nadmiar tego wywaru może zaszkodzić. Podlewam je regularnie co 2-3 dni na początku podlewałem je codziennie ale ograniczyłem podlewanie bo nadmiar wody mógł by im zaszkodzić. Bym zapomniał że wśród moich arbuzów będą tak że melony które wysiałem. Pierwsze rośliny mają już kwiatki jednak nie wiem czy to arbuzy czy melony. Wysiałem poszczególne odmiany: Bingo, Rosario, Sugar Baby, Janosik, Złoto Wolicy i odmianą melona Melba. Mam nadzieją że zdążą urosnąć i że skosztuje tych cudnych owoców. Właśnie to forum mnie motywowało do zabawy z arbuzami.

Strona z modami do Ls 2013 i seria Farming Simulator
browar231
Po prostu ja

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Wto 14 Cze, 2011 15:132 post w temacie

"weszlam"
jak juz kopiujesz to podaj autora.
Postaw piwo Zobacz profil autora tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013 Wyslij prywatna wiadomosc do tej osoby Wyslij wiadomosc email temu uzytkownikowi

SYM
SYM, Symek, Simon

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Wto 14 Cze, 2011 17:263 post w temacie

browar231, mógł się pomylić, a jak urosną to mi sprzedaż parę?
mój kolega też ma arbuzy
Postaw piwo Zobacz profil autora tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013 Wyslij prywatna wiadomosc do tej osoby

Farmerus1
Made in Germany

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Wto 14 Cze, 2011 21:364 post w temacie

Mówią, że w naszym klimacie ciężko o arbuzy.

Postaw piwo Zobacz profil autora tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013 Wyslij prywatna wiadomosc do tej osoby Wyslij wiadomosc email temu uzytkownikowi

christer

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Sro 15 Cze, 2011 10:105 post w temacie

Strasznie malutkie rosną a pestek mają w chol... :mrgreen: Kiedyś też zasiałem z ojcem na próbe.

POST NR 100 25.01.2011r godz.14:41

Farmerus1
Made in Germany

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Sro 15 Cze, 2011 12:376 post w temacie

No ja mogłem podpatrzyć u ciotki na plantacji, arbuzy były tyle, że bardzo małe, co innego w Chinach.

20040522_1_1085248050_q6da.jpg
Plik ściągnięto 204 raz(y) 45.18 KB

christer

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Sro 15 Cze, 2011 17:577 post w temacie

No w polsce rosną bardzo malutkie a jak sie je otworzy to prawie same pestki :mrgreen:

Farmerus1
Made in Germany

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Sro 15 Cze, 2011 18:328 post w temacie

christer napisał/a:
No w polsce rosną bardzo malutkie a jak sie je otworzy to prawie same pestki :mrgreen:

Nie tyle co pestki ale dużo zielonego miąższu.

piotrek7725

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Sro 15 Cze, 2011 19:429 post w temacie

Ok sorry za to "weszłam" ale widocznie napisałem to słowo i mi podkreśliło jako błąd to kliknąłem prawy i zamiast "wszedłem" poprawiłem na "weszłam" trudno tekst faktycznie jest z innego forum ale w całości napisany przeze mnie żeby nie było że tworzę jakieś tematy nie znając się na rzeczy jeszcze raz podkreślam tekst jest mojego autorstwa.
Teraz tak co do zielonego miąższu to po prostu są jeszcze niedojrzałe, dojrzały arbuz to taki który po popukaniu w niego wydaje głuchy dźwięk.
Co do tego czy rosną w naszym klimacie w dobrej glebie urośnie wszystko tylko musi być dobra próchnica.
Co do pestek wszystko zależny od odmiany.
Czy rosną małe największy wyhodowany w Polsce miał 13,7 kg.
Co do sprzedaży - dobry żart, to tylko hobby.
A co do Chinola - świetny fotomontaż.

christer

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Sro 15 Cze, 2011 20:1010 post w temacie

No z prawej strony jest taki przyciety ten arbuz i z lewej jest taki oświetlony nienaturalnie widać że Photoshop albo Gimp :mrgreen: .

Farmerus1
Made in Germany

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Sro 15 Cze, 2011 21:2611 post w temacie

Cytat:
Co do tego czy rosną w naszym klimacie w dobrej glebie urośnie wszystko tylko musi być dobra próchnica.

Nie tylko przecież logiczne, że owoc taki jak arbuz potrzebuje też słońca i ciepłego klimatu mam na myśli "długiego okresu ciepłego klimatu"

Cytat:
No z prawej strony jest taki przyciety ten arbuz i z lewej jest taki oświetlony nienaturalnie widać że Photoshop albo Gimp :mrgreen:

Wiadomo, że fotomontaż, tu macie zdj. z prawdziwym rekordem ten abuzek ważył 122 Kg

a422_watermellon.jpg
Plik ściągnięto 144 raz(y) 24.97 KB

Ostatnio edytowany przez Farmerus1, dnia: Sro 15 Cze, 2011 21:35, w sumie zmieniany 1 raz   

damia102

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Sro 15 Cze, 2011 21:4812 post w temacie

ja mam takie zapytanie: a mianowicie: jeśli bym pod spód dał gnój króliczy i na wierzch po wsianiu ziarna też to by wyrósł czy by się spaliło ziarno i czy ziarna muszą być suche czy prosto z arbuza? i oczywiście w szklarni.

RĘCE PRECZ OD POLSKICH LASÓW WY ZŁODZIEJE RZĄDOWI !!!!!!!!

piotrek7725

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Czw 16 Cze, 2011 20:3613 post w temacie

Farmerus1 Świetnie że znalazłeś rekord ale od razu widać że nie był on hodowany w naszym kraju tylko pewnie w szklarni gdzie warunki były cięgle utrzymywane na jednym poziomie.
damian102 Rozumiem że chcesz wysiać prosto do gruntu. Od razu ci mówię że w tym roku już za późno ale spróbuj za rok kup nasionka w sklepie ogrodniczym są lepsze bo są to polskie odmiany na nasz klimat poproś o odmian Bingo lub Rosario i wysiej na początku kwietnia do paletek z torfem a i trzymaj je w szklarni lub tunelu żeby było dobrze naświetlone miejsce na noc w razie przymrozków znoś je do domu/do piwnicy gdzie chcesz byle żeby było ciepło min. +1. Wysadź do gruntu po 15 maja to już raczej nie będzie w nocy przymrozków. Co do gnoju króliczego świetny pomysł tylko musi być dobrze rozłożony i przekopany ok 6-10kg/m2 jeśli masz słaba próchnicę możesz dać jeszcze więcej. Możesz co prawda wziąć nasiona ze zwykłego arbuza ale będzie wolniej dojrzewał. To nic trudnego zachęcam wszystkich do zabawy z tymi roślinami.

Farmerus1
Made in Germany

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Czw 16 Cze, 2011 20:5214 post w temacie

piotrek7725 napisał/a:
Farmerus1 Świetnie że znalazłeś rekord ale od razu widać że nie był on hodowany w naszym kraju tylko pewnie w szklarni gdzie warunki były cięgle utrzymywane na jednym poziomie.

No to wiadomo w naszym klimacie ??? :-? Rekord padł w Ameryce Północnej.

SYM
SYM, Symek, Simon

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Pią 17 Cze, 2011 09:0015 post w temacie

Świetny pomysł z tymi arbuzami, ja też może posieję za rok :->
Farmerus1, ale chyba nie na Alasce?
Postaw piwo Zobacz profil autora tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013 Wyslij prywatna wiadomosc do tej osoby

Przeskocz do:  

Regulamin | Mody do Farming Simulator | Ciasteczka | Mapa forum
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009