LS 2013
Witaj Gościu! ( Zaloguj się | Załóż konto )
Masz problem z zalogowaniem się na swoje konto?

Jesteś w: » Off topic » Na luzie » Opowiadanie (komentujcie oceniajcie ) Miłego czytania

Tagi tematu: czytania, komentujcie, milego, oceniajcie, opowiadanie

Autor Wiadomość
malouda15

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Sro 30 Paź, 2013 22:2031 post w temacie

Jak sie podoba :)
Postaw piwo Zobacz profil autora tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013 Wyslij prywatna wiadomosc do tej osoby Wyslij wiadomosc email temu uzytkownikowi

Strona z modami do Ls 2013 i seria Farming Simulator
Szkut

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Sro 30 Paź, 2013 22:3032 post w temacie

Opowiadanie (komentujcie oceniajcie )

Gniot nie warty uwagi.
Postaw piwo Zobacz profil autora tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013 Wyslij prywatna wiadomosc do tej osoby Wyslij wiadomosc email temu uzytkownikowi

malouda15

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Sro 30 Paź, 2013 22:4233 post w temacie

Cytat:
Cytat:

moze tb sie nie podoba ale innym sie podoba :) i tak bede dalej pisał nawe jesli sa negatywne komentarze

dalcio

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Czw 31 Paź, 2013 07:2734 post w temacie

sprobuj może pisac na podstawie ls....sucha tresc tu sie słabo sprzedaje :-)
Moja farma http://www.ls2009.net/moj...3689.htm#722898

malouda15

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Czw 31 Paź, 2013 13:1635 post w temacie

dalcio napisał/a:
sprobuj może pisac na podstawie ls....sucha tresc tu sie słabo sprzedaje :-)

Gdybym mógł grac to bym grał w ls . Niestety nie moge przez jeden powód ale nie bede tu pisał :)

malouda15

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Pią 01 Lis, 2013 11:2136 post w temacie

Pisać dalej bo moge nawet dodawac dzienie 6 opowiadan wiec bedzie co czytać

malouda15

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Sob 02 Lis, 2013 20:1037 post w temacie

22 sierpnia

Wstałem rano zrobiłem oprząt nagle dzwoni telefon odbieram a patrze a to dzwoni wuja Rafał
-czesc słuchaj mógłbys dzisiaj przyjechać swoim ciagnikiem i pomóc mi w żniwa bo niestety popsuł mi sie ciągnik a chciałbym dzisiaj wykosić i jutro zebrac słome . To bys najwyzej sie u nas przenocował
- no ok to tak przyjade o 12 do cb
Poszedłem do domu powiedzięc żonie ze mnie dwa dni bedzie ze jade do wuja Rafała pomóc .Firma juz pracowała . O 8 przyjechał mlecarz .O 11 Odczepiłem pług . I pojechał do Dalków . Gdy zajechałem podłaczyliśmy przyczepy i ruszyliśmy na pole . Pogoda dopisywał . Rafał kosił Przenżyto nawet dobrze szło . Po skonczonej pracy poszliśmy na obiad . A po obiedzie Rafał juz zamówił sąsiada zeby prasował snopki bo on nie posiada prasy a robi snopki a ja mam tylko do bel . O 17 pojechaliśmy zbierać snopki o 20 skonczyliśmy czyli jednak nie musze spać u nich . Wuja tylko posiada 7 h 3 h buraków i 2 przenżyta i 2 ziemniaków . Wuja podziekował mi chciał mi dać kase ale ja nie chciałem . Wróciłem do domu wszystko było na swoim miejscu . Jutro musze wywiez ten złom hehe . Poszedłem spać .

ziomekls

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Nie 03 Lis, 2013 09:5938 post w temacie

B.fajne opowiadania czekam na wiecej :))

malouda15

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Nie 03 Lis, 2013 20:3139 post w temacie

23 sierpnia (piątek)

Wstałem zrobiłem oprząt .Wydoiłem pojechałem ładowarka po pasze i kiszonke . Gdy skonczyłem podjechałem ursusem 80 po przyczepe ze złomem . Troszke to wazyło powiem wam . I ruszyłem do Hrubieszowa do skupu złomu
Zarobiłem w sumie 300 zł . Podjechałem ursuse 80 zatankować odrazu bo rezerwa świeci . Nastepnie zadzwoniłem do sąsiada zeby przyjechał dzisiaj mi kosić łąke . Przyjechał cos koło 12 . Pojechałem samochodem z nim on ciagnikiem a ja samochodem . Zaczął kosić jezdziłem z nim ciagnikiem gdy skonczył . On pojechał do domu a ja pojechałem kupić przetrząsarka która widzialem przy drodze na skręt do Grabowa ale nie wiedziałem czy jeszcze jest . Na szczeście jeszcze była dałem za nia tylko 1.500 ale zawsze bedzie juz moja . wróciłem do domu odpaliłem ursusa 60 odpiąłem brony i ruszyłem po
przetrząsarke a następnie na pole . Po skonczonej pracy wróciłem do domu odpiałem od ursusa 80 przyczepe i podłączyłem prase wziąłem sznurki i ruszyłem na pole była juz 17 . Zacząłem juz prasować . Syn juz podłączał przyczepy dwie tą jedna 6 tonowa i druga 3,5 . A następnie zmieniał widły w ładowarce :) . Ja juz prasowałem . W sumie wyszło 11 bel . O 18.30 wróciłem do domu wziałem ładowarke a syn wział ursusa 60 i ruszyliśmy na pole . Zrobiliśmy tylko jeden kurs o 20 wszystko było juz poukładane te baloty włozyłem koło obory z maszynami zeby nie zmokły. Żona juz z Weronika zrobiły wszystko . Poszliśmy do domu na ciepła kawe i Frytki z kethupem . Poszedłem sie na stepnie wykapąc i spać :)

24 sierpnia

Rano zrobiłem oprząt wydoiłem . O schowałem do obory prase odłaczyłem od ursusa 80 i podjechałem koło obory . O 7 przyjechał juz mlecarz dzisiaj wyjątkowo wczesniej . O 7.30 przyjechała ciezarówka przywiozła konstrukcje dachu rozładowali ją koło domu . Wraz z Adamem przykryliśmy ją bo dzisiaj zapowiadaja deszcz . Poszedłem do domu coś zjesc . O 9 przywiezli materiały siewne żyto i pszenica .Rozładowaliśmy do obory . Dzisiaj w sumie nie ma nic do pracy . Wiec wziałem sie ciecie drewna . O 14 poszedłem na obiad . Po obiedzie poszedłem srutować . Syn ciął dalej drewno . O 16 wsiadłem w ursusa 60 i postanowiłem pojechać z agregatem i przygotować juz ziemie pod żyto gdzie w tym roku sieje 3 h . Ruszyłem na pole . O 20 skonczyłem całem pole nie odłaczałem agregatu bo jutro bede jeszcze agregatem robił pole gdzie bede siał jęczmień . Żona z synem zrobili oprząt . Zamknałem brame i poszedłem spać .

25 sierpnia

Wstałem zrobiłem oprząt . Dzisiaj w Hrubieszowie dożynki . Na 11 jest msza pojechaliśmy wszyscy cała rodzina na mszę o 11 . Po mszy był przemarsz z wieńcami . Po całym wstępie zaczęła się obchody były stoiski z róznych wiosek (Grabowo , Hrubieszewo , Popowa (Krzychu i Halina mieli to stoisko ). Chwile pogadaliśmy z Krzychem . O godz byl pokaz strazacki wypadku . O 18 zaczęła sie zabawa do północy . MY o 18 wróciliśmy do domu zrobić oprząt . A następnie poszliśmy robić kolacje wspólnie . Po kolacji ogladaliśmy wspólnie telewizjie a następnie poszliśmy spać

26 sierpień

O 6 ruszyłem juz na pole do Grabowa gdzie w tym roku bede siał jęczmień . O 10 wróciłem do domu . Żona zrobiła za mnie oprząt . Podczepiłem do ursusa 80 przyczepe jedna i podjechał kolo obory . WZiałem ładowarke zmieniłe na widły i podjechałem do obory i zacząłem ładować worki z nawozami załadowałem 3 duże worki i 2 małe :). I zostawiłem koło obory odczepiłem agregat i poszedłem do domu coś zjeśc . O 11 przywiezli pustaki i piasek . Obora juz prawie skonczona do soboty ma byc skonczona i bedzie można kłaśc dach juz . Po wyładowaniu pustaków podłaczyłem do Ursusa 60 rozsiewacz nawozów i ruszyłem na łąke z a syn wziął ursusa 80 z przyczepą i nawozami .Syn odczepił przyczepe i pojechał ursusem 80 po ładowarke ursusa 80 zostawił wziął ładowarke i przyjechał do mnie załadował mi narazie dużego (ale nie całego oczywiście ) big baga i wsypał do rozsiewacza a ja ruszylem rozsiewaczem bo w tym roku chce łąke przeorać na zime i zasiąc nową tutaj . W sumie na ten jeden hektar wyszedł cały duży big bag no to nie tak dużo :) Po skonczonej pracy ja pojechałem urususem 60 a syn poczekal ladowarka zeby nikt nie ukradł wórków tych małych . Ja zostawiłem ursusa z bąkiem i wsiadłem do ursusa 80 i ruszyłem po przyczepe syn czekał podczepił mi przyczepe i ruszyliśmy do domu była juz godzina 16 . Niczego nie odczepialiśmy bo jutro jedziemy rozsiewac do Hrubieszowa nawóz pod żyto ktore niedługo bede siał .Wzieliśmy sie z Adamem za malowanie obory do zboża i nawozów . Żona zrobiła oprząt za nas z Weronika tylko syn jej załadował kiszonke i ładowarka podjechał . Skonczyliśmy całe malowac o 22.30 umyliśmy sie i poszliśmy spać byliśmy zmeczeni .

malouda15

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Pon 04 Lis, 2013 19:1940 post w temacie

27 sierpien
Wstałem rano o 6 wziałem sie za oprząt . Zaczałem doic .Syn zaczął juz malowac płot na drugi raz :) . Ja po oprzecie . Wsiadłem w ursusa 80 z przyczepa na której były nawozy ( 2 big bagi i 2 małe worki ).Pojechałem na pole do Hrubieszowa odczepiłem przyczepy i wróciłem na farme po Ursusa 60 wziałem ruszyłem na pole . Narazie wsypałem dwa małe worki . Bo duzych nie wsypie bo nie mam ładowarki .Zacząłem rozsiewacz nawóz . O 9 skonczyłem te dwa małe worki . Rozsiałem jeden hektar a zostały jeszcze 2 . Zadzwoniłem do syna zeby podjechał ładowarka i mi ja zostawił na polu. Syn przyjechał zostawił na polu . I wrócił do domu pieszo hehe 3 km hah . Ja zaczałem ładowac big baga pierwszego . Po wsypaniu ruszyłem rozsiewacz . Od Grabowa szła juz chmura na deszcz więc sie spieszyłem zeby zdązyć rozsiać całe pole . O 12 skonczyłem 2 hektary . Juz zaczeło kropić ale dalej rozsiewałęm o 14 skonczyłem całe chmura gdzie przeszła . W sumie wyszło 2 małe worki 1 duży i drugiego dużego big baga wyszło pół . Wróciłem 60 do domu. Zostawiłem ursusa 60 i wsiadłem do ursusa 80 wraz z synem i pojechaliśmy po przyczepe i ładowarke . Syn wsiadł do ładowarki a ja podczepiłem przyczepe do Ursusa 80 i ruszyliśmy do domu . Pomogłem synowi dokonczyć płot drugi bok . O 16 poszliśmy coś zjeśc a nastepnie przemalować brame i furtke . O 17 wzieliśmy sie za oprząt . Ja wywalałem gnój , Weronika czysciła koryta , żona doiła a Adam pojechał po kiszonke i karmił :). Po skonczonej pracy zamknąłem brame i poszedłem wypić zimne piwo z lodówki i obejrzałęm dzisiaj mecz polski która dzisiaj gra . Polska wygrała 3;2 z serbia ale były emocje wam mówie :D . Po meczu umyłem sie i poszedłem spać .

Dania-holandia 1;1
Polska-serbia 3;2
Estonia-finladia 1;3
Słowacja-armenia 1;0

malouda15

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Pon 04 Lis, 2013 21:3441 post w temacie

28 sierpnia

Z rano wziąłem sie za oprząt jak zawsze . O 7 przyjechał Kacper nam pomóc . Dzisiaj chce rozsiąc nawóz pod jęczmien . Odpaliłem ursusa 60 z rozsiewaczem syn wziął ładowarke a Kacper ursusa 80 z przyczepą i pojechaliśmy na pole do Grabowa . O 8 zaczęliśmy rozsiewacz nawóz . O 13 było koniec o było się bez zadnych awarii . Wyszło 1 big bag i jeden mały .O 14 wróciliśmy do domu i postanowiliśmy po obiedzie pojechać jeszcze na pole co bede siał buraki zeby rozsiać nawozem po obiedzie . O 15 pojechalismy na pole tym razem Adam rozsiewał nawóz a Kacper mu ładował ładowarka nawóz a ja odczepiłem przyczepe od ursusa 80 i pojechalem zaczepić pług i ruszyłem zaorać łąke . O 17 wróciłem oni jeszcze rozsiewali tzn konczyli juz. Pojechałem do nich ursusem 80 oczywiście pług odczepilem i pojechałem . Adam miał juz ostatni raz rozsiewał wieć z Kacprem podłaczyliśmy przyczepe . Gdy Adam skończył wróciliśmy do domu . Żona robiła oprząt za nas . Kacper umył sie ,przebrał i pojechał do domu . Ja poszedłem zobaczyć na budowe. Niedlugo juz sie dach połozy i bedzie można grzebać w srodku hydraulika itd :). Poszedłem do domu na ciepłe kakao która mi zrobiła żona wypiłem poszedłem sie umyć i spać .
Ostatnio edytowany przez malouda15, dnia: Pon 04 Lis, 2013 21:37, w sumie zmieniany 1 raz   

Vault-boy

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Pon 04 Lis, 2013 22:0242 post w temacie

Popraw trochę styl i ortografię. No i mogo by być to z fotkami z ls, ale wtedy byś musiał to przenieść do innego działu forum.

EDIT: To była mała literówka, a takie przytrafiają się każdemu. Czasem. A twoje opowiadanie jest takie sobie jeżeli chodzi o stylistykę.
Ostatnio edytowany przez Vault-boy, dnia: Pon 04 Lis, 2013 22:41, w sumie zmieniany 2 razy   

malouda15

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Pon 04 Lis, 2013 22:1443 post w temacie

ty też popraw bo nie pisze sie otrografię tylko ortografia . :D

malouda15

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Wto 05 Lis, 2013 17:1144 post w temacie

29 sierpień
Wstałem juz o 5 poszedłem do obory wodoić i wyczyscic koryta oraz wywalic gnój . Następnie wsiadłem do ładowarki i pojechałem po kiszonke oraz po pasze i zacząłem karmic . Musiałem jeszcze przywiez słome która sie skonczyła do pościelenia zmieniłem na widły ładowarke i pojechałem po balota i przywiozłem . O 6 wziałem podłączyłem brony do ursusa 80 bo dzisiaj zamierzam bronowac . Poszedłem do domu napić sie kawy ciepłej . Adam juz wstał . Po wypiciu kawy poszedłem na dwór troszke pociąc drzewo . A syn zaczął malowac dwa ostanie boki płotu . O 8 przyjechał mlecarz po mleku otworzyłem mu brame . O 9 przyjechał Artur zobaczyć co słychać i sie jeszcze zdziwił ze juz koniec obory i powiedział mi ze ma od srody urlop więc bedzie mozna dach zakładać a ja sie ucieszyłem . O 10 wziałem ruszyłem do Hrubieszować zabronować po jęczmieniu gdzie bede siał żyto . A bronuke temu zeby glebe zmieszać z nawozem . Bronować skonczyłem o 16 . Wróciłem do domu . Pracownicy jeszcze byli wiec postanowiłem ich zapytać
-witam jak praca kiedy skończycie ?/
-powinnismy w sobote skończyć
-dobra a potrzeba coś jakis materiał
-nie nie potrzeba wszystko jest
-dobre to ja juz nie przeszkadzam
Poszedłem do domu coś zjesc . Syn juz skonczył malowac . Ja po zjedzeniu poszedłem zobaczyć co jest w skrzynce na listy i patrze dwa listy .Poszedłem do domu otworzyłem pierwszy był od uni ze dostałem dofinansowanie 90 tys na zakup maszyn . Ucieszyłem sie . Otworzyłem drugi od Spółki PPZ Rotanice .Kiedy musze zawiez ziemniaki?? Pierwszy termin mam na 6 września a drugi na 23 września . O 17 wziąłem sie za oprząt . Po oprzęcie poszedłem troche śrutować . O 19 skonczyłem zamknąłem brame i poszedłem do domu . Zjadłem kolacje obejrzałem troche telewizje i poszedłem spać .

malouda15

Znacznik tej wiadomosci lub dodatku do Ls 2013Wysłany: Sro 06 Lis, 2013 22:1445 post w temacie

Jutro kolejne opowiadania . Dzisiaj jakos głowy nie miałem :D przepraszam :D

Przeskocz do:  

Regulamin | Mody do Farming Simulator | Ciasteczka | Mapa forum
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009